В першу чергу враховується поверхня, на яку наноситимуться барвники. Так, для бетону, цегли, сталевого або дерев'яного покриття підбираються відповідні склади, також для фарби для стін, фарби для дерева, фарби для сходів дерев'яної всередині будинку, фарби для підлоги, фарби для човнів, необрастайка. Немаловажну роль відіграє і тип приміщення, що обробляється, зокрема дотримується в ньому температурний або вологий режим, внутрішній або зовнішній вигляд обробки. Існують емалі, призначені для нанесення на різні типи поверхонь, розташованих на відкритому повітрі, так і в приміщеннях. Сьогодні на ринку будівельних матеріалів представлена найширша номенклатура різних видів емалі.
Що є емалева фарба?Цей матеріал є одним із видів лакофарбових покриттів. До складу емалевої фарби входить 5 наступних компонентів:
Емалі можуть використовуватися для виконання різних робіт як зовнішніх, так і внутрішніх, оскільки вони добре лягають на будь-яку поверхню. Емалеві фарби підходять для будь-яких матеріалів: дерева, металу, бетону та навіть цегли. Однак слід пам'ятати, що в пожежонебезпечних умовах її краще не застосовувати, тому що лак, що міститься у складі, легкозаймистий. Емалі мають гарні експлуатаційні властивості, вони добре захищають чорнову поверхню від високої вологості, а також від агресивних впливів навколишнього середовища. При цьому перед фарбуванням практично не потрібно виконувати підготовку, але про це трохи пізніше.
Пам'ятайте про техніку безпеки, емалеві фарби токсичні, тому працювати з ними потрібно у спеціальних засобах захисту – рукавичках та захисних окулярах. Приміщення під час і після закінчення робіт необхідно обов'язково провітрювати.
1. Чи можна розбавляти емаль розчинником?
Відповідь: Можна і навіть потрібно. Тільки перед цим потрібно дізнатися, який розчинник підходить для даного виду фарби. Допустимо фарбу ПФ-115 найкраще уайт-спіритом. У разі неможливості застосування допускається застосування й інших розчинників. Але якщо додати їх у великій кількості, експлуатаційні властивості емалі можуть знизитися. …До них відноситься сольвент, бензин, ортоксирол, уайт-спірит.
2. Чи можна наносити акрилову емаль на алкідну емаль?
Відповідь : Алкідне покриття можна наносити на акрилову основу, дочекавшись висихання основи “на відліп”. Також можна наносити покриття і після повного висихання основи. Увага! Не наносити на однокомпонентний акриловий грунт аклідно-уретанові покриття, зокрема, яхтний лак — основа може спучитися.
3. Чим розбавити нітроемаль?
Відповідь : Розчинник 646
Використовується для того, щоб розбавити нітроемаль, епоксидний компаунд та інших лакофарбових матеріалів. Також застосовується для знежирення та очищення поверхні.
4. Як одержати коричневий колір при змішуванні фарб?
Відповідь: Найпростіший спосіб отримати коричневий колір – це змішати фарби жовтого, червоного і синього кольору. Тобто з основних квітів. Спочатку з'єднується червоний і жовтий (для отримання оранжевого), і потім додається синій. Усі фарби беруться в однакових пропорціях.