600 ₴/кг
Мінімальне замовлення — 10 кг
Показати всі оптові ціниМінімальна сума замовлення на сайті — 1000 грн
Аеросил (або діоксид кремнію) — це напівпрозорий (має злегка блакитний відтінок), легкий і пухкий порошок без аромату та смаку. Виходить він унаслідок гідролізу кремнію в полум'я гречаного газу (суміш водню та кисню внаслідок горіння). Отримана речовина не з'єднується з водою. Його відносять до групи гідрофобних речовин, позаяк вона випадає в осад, не вступаючи в взаємодію з рідиною, не перемішуючись із нею.
Аеросил (від латинського слова — Aerosilum), оксили (від латинського слова — Oxylum) кремнію діоксид, Silica colloidalis anhydrica (Ph. Eur.), Colloidal silicon dioxide (USP), Colloidal anhydrous silica (BP), Silica (CAS No 7631-86-9) — аморфний діоксид кремнію безводний, належить до групи синтетичних активних високодисперсних мінеральних наповнювачів.
Є кілька торгових марок аеросилу (діоксиду кремнію), які розрізняються переважно за величиною виробної поверхні, ступенем гідрофільності або гідрофобності, а також наявністю інших речовин-наповнювачів. Згідно з визначенням номенклатурної Ради аморфний діоксид кремнію отримав назву оксиду. В Україні хіміко-металургійним комбінатом за ліцензією фірми «Degussa» виробляються немодифікований стандартний аеросил марок 175; 300 380 з гідрофільною поверхнею; метилаеросіл АМ-1/175 і АМ-1/300, модифікований диметилдихлорсиланом; ефіроорганоаеросіл марок АДЕГ-175 та АДЕГ-300, модифікованих етиленгліколом і диетиленгліколем, і АМ-2, модифікований аміноспіртами. У США виробляють модифікований аеросил — органосил і кебосил (фірма «Cabot»), бутокос, аеросил-К, який становить поєднання 85% діоксиду кремнію і 15% крохмалю, аеросил марки СОК-84, який є коагулянтом 85% діоксиду кремнію і 14% оксиду амонію. У Німеччині фірма «Degussa» виробляє гідратовані марки аеросилу, що містять пов'язану воду (дуросіл, вулкасин, сифлокс, ультрасил та ін.), які відрізняються вмістом SiO2, діаметром частинок, щільністю й властивостями), аеросил у формі суспензій (К-314, містить 14% А., К-328, містить 28% А). У Японії виробляється мікросил і носить, у Франції — франсил, в Англії — маносіл. Для косметики може вироблятися у формі пасти. Нещодавно аеросил позасек в фармакопеї різних країн (Венгрії, Данії, Австрії та ін.). У США діоксид кремнію (аеросил) дозволене також як добавка до харчових продуктів у кількості 2%.
У фармації аеросил (діоксид кремнію) використовується як допоміжна речовина, стабілізатор, гелеутворювач, адсорбент, покращує плинність таблетованих, мазевих, гелевих та інших сумішей. Іноді діоксид кремнію використовується як активний фармакологічний інгредієнт (оновлює бактерицидними властивостями, детоксикант, сорбент).
У виробництві ліків аеросил використовують як стабілізатор суспензійних олійних ліній. Має високу здатність до адсорбції різних рідин. Додавання аеросила до складу олійних і водно-спирто-гліцеринових суспензіонних лініментів сприяє підвищенню седиментаційної, агрегаційної й агрегативної стійкості цих систем, створенню досить міцної просторової структури, спроможної утримувати в осередках іммобілізовані рідку фазу зі зваженими частинками фармацевтичних субстанцій. У водних і водно-спіртових суспензіях стабілізувальна дія аеросилу зумовлена головним чином електростатичними силами. Осідання частинок твердої фази в стабілізованих водно-спиртових суспензіях відбувається втричі повільніше, ніж у нестабілізованих системах. Стабілізувальна дія аеросилу зростає за наявності невеликої кількості ПАР, наприклад, твіну-80. Наявність аеросилу (у концентрації 1,0-5,0%) в емульсіях і суспензіях підвищує їхню стабільність, здатність до кращої фіксації на шкірі та ефективність терапевтичної дії. З водою та спиртом діоксид кремнію в концентрації 3% створює каламутні суспензії, частки яких мають негативний заряд
Однією з властивостей аеросилу є його загуслива (загусник) здатність.
Ця властивість використовується для отримання аеросил, що містять гелію, та мазевих основ, до складу яких входить аеросил. Як рідку фазу для їх композицій використовують поліетилсилоксанову рідину під назвою Езілон-5 (поліетилсилсилоксанова рідина ПЕС-5) чилі Есілон-4 (поліетилсилоксанова рідина ПЕС-4), риб'ячий жир, ПЕГ-400, рицинова олія, жирні олії тощо. Есілон-5 загущений 16% аеросилу відомий як Вазелін КВ-Е/68 не подразнює шкіру, не перешкоджає всмоктуванню активних речовин. Як загусник рідкої фази використовують аеросил (діоксид кремнію) у кількості 8-16%. Отримані гелі мають м'яку пластичну консистенцію, добре розподіляються і фіксуються на шкірі. Вони мають гарну колоїдну стабільність за підвищеної температури (≥40 °C), зберігають необхідну консистенцію, яка не змінюється навіть за 100 °C, а тому аеросил, що містять гелі та мазі, можуть застосовуватися в умовах тропічного клімату. За структурно-механічними властивостями гелі, до складу яких входить аеросил, становлять тиксотропні пластичні термостабільні системи та мають антимікробну стійкість. Кількісний вміст аеросилу в системі впливає на реологічні та біофармацевтичні властивості гелів. Збільшення діоксиду кремнію в складі гелів призводить до росту їхньої пластичної в'язкості та тиксотропних властивостей, водночас помітно сповільнюється вивільнення активного фармакологічного інгредієнта.
Варто знати, що Аеросил — це пожежо- та вибухобезпечна речовина, тому під час використання потрібно дотримуватися правил безпеки.
Паковання Аеросилу: мішки по 10 кг.
Термін зберігання: 2 роки.
Замовити сіль Аеросил можна через наш інтернет-магазин, також можна купити Аеросил гуртом і в роздріб по телефону або з нашого склада за адресою: г. Київ, ул. Зрошувальна 15.
Основні | |
---|---|
Виробник | Технобудресурс |
Країна виробник | Україна |
Вид оксиду | диоксид кремния |