2. Правила приймання
2.1. Будівельні нафтові бітуми приймаються партіями. Партією вважають будь-яку кількість однорідного за якісними показниками бітуму, супроводжується одним документом якості.
2.2. Обсяг вибірки - з ГОСТ 2517.
2.3. Розчинність і масову частку води виробник визначає періодично один раз на б місяців, зміна маси після прогріву і температуру спалаху – один раз в 3 міс.
2.4. При отриманні незадовільних результатів випробувань хоча б по одному показнику по ньому роблять повторні випробування знову відібраної проби від подвоєною вибірки.
Результати повторних випробувань поширюються на всю партію.
3. Методи випробувань
3.1. Фізико-хімічні характеристики визначають за способами, зазначеними у таблиці.
3.2. Проби нафтових будівельних бітумів відбирають за ГОСТ 2517. Маса з'єднаної проби кожної марки бітуму повинна бути 0,5 кг.
4. Упаковка, маркування, транспортування та зберігання
4.1. Упаковка, маркування, транспортування і зберігання за ГОСТ 1510 з наступними доповненнями:
будівельні бітуми марок БНМ 75/35 упаковують в металеві бочки по ГОСТ 13950; дерев'яні бочки по ГОСТ 8777; сталеві барабани по ГОСТ 18896 або ГОСТ 5044; фанерні барабани за ГОСТ 9338 чи картонні навивні – за ГОСТ 17065; в 4-5-шарові паперові мішки масою до 250 кг, виготовлені з документації, затвердженої в установленому порядку, з мєшковой паперу по ГОСТ 2228;
будівельні бітуми марок БНМ 75/35 транспортують у вагонах і напіввагонах (БНМ 75/35 з 1 жовтня по 1 квітня), на платформах і автомашинах. Мішки з бітумом встановлюють у вертикальному положенні відкритою частиною догори; за погодженням із споживачем допускається транспортування будівельних бітумів марок БН 70/30 у бункерних напіввагонах і на відстань до 500 км у автобитумовозах;
будівельні бітуми марок БНМ 75/35, призначені для роздрібної торгівлі, масою до 12 кг, упаковують у барабани і паперові пакети по нормативним документом або поліетиленові пакети;
допускається за узгодженням з споживачем транспортувати будівельні бітуми в пакетованому вигляді по ГОСТ 26663;
при упаковці і транспортування будівельних бітумів повинні дотримуватися правила безпеки продукції нафтопереробної промисловості документації, затвердженої в установленому порядку.
5. Гарантії виробника
5.1. Виробник гарантує відповідність будівельних нафтових бітумів вимогам цього стандарту при дотриманні умов транспортування і зберігання.
5.2. Гарантійний термін зберігання будівельних нафтових бітумів – один рік з дня виготовлення.
6. Требования безопасности
6.1. Строительные нефтяные битумы представляют собой горючее вещество с температурой вспышки 220-300 °С. Минимальная температура самовозгорания 368 °С.
6.2. При производстве, сливе, наливе и отборе проб строительных нефтяных битумов должны применяться спецодежда и индивидуальные средства защиты в соответствии с типовыми отраслевыми нормами, утвержденными в установленном порядке.
6.3. В случае возгорания небольших количеств строительного битума гасят его песком, кошмой, пенным огнетушителем, специальными порошками; Развитые пожары разлитого продукта на большой площади тушат пенной струей или водой от лафетных стволов.