Кошик
166 відгуків
+380443316547
+380979257674
+380979257674
Виталий
+380673547479
Лариса
+380954967069
Елена
+380443316547
Офис
Альянс ЛКМ

Способи доставки вантажів Інкотермс 2010

Способи доставки вантажів Інкотермс 2010

15.10.13

Інкотермс-2010

Кожен визначений термін є трехбуквенной абревіатурою, перша літера вказує на точку переходу зобов'язань від продавця до покупця:
E — біля місця відправлення (англ. departure),
F — біля терміналів відправлення основний перевезення, основне перевезення не оплачено (англ. main carriage unpaid),
C — біля терміналів прибуття основної перевезення, основне перевезення оплачено (англ. main carriage paid),
D — у покупця, повноцінна доставка (англ. arrival).
В Інкотермс-2010 визначені 11 термінів, 7 з них застосовні до будь-якого виду транспорту основний перевезення.
EXW (англ. ex works, франко-склад, франко-завод): товар забирається покупцем з вказаного в договорі складу продавця, оплата експортних мит ставиться в обов'язок покупця.
FCA (англ. free carrier, франко-перевізник): товар доставляється основним перевізнику замовника, до зазначеного у договорі терміналу відправлення, експортні мита сплачує продавець.
CPT (англ. carriage paid to...): товар доставляється основним перевізнику замовника, основну перевезення до зазначеного в договорі терміналу прибуття оплачує продавець, витрати зі страхування несе покупець, імпортну розмитнення і доставку з терміналу прибуття основного перевізника здійснює покупець.
CIP (англ. carriage and insurance paid to...): те ж, що CPT, але основне перевезення страхується продавцем.
DAT (англ. delivered at terminal): поставка до зазначеного в договорі імпортного митного терміналу оплачена, тобто експортні платежі і основну перевезення, включаючи страховку оплачує продавець, митна очищення по імпорту здійснюється покупцем.
DAP (англ. delivered at point): поставка в місце призначення, зазначеному в договорі, імпортні мита і місцеві податки оплачуються покупцем.
DDP (англ. delivered duty paid): товар доставляється замовнику в місце призначення, зазначеному в договорі, очищений від усіх мит і ризиків.
Також в Інкотермс-2010 визначені 4 терміна, застосовуються виключно до морського транспорту і транспорту територіальних вод:
FOB (free on board): товар відвантажується на судно покупця, перевалку оплачує продавець.
FAS (free alongside ship): товар доставляється до судна покупця, в договорі вказується порт вантаження, перевантаження і вантаження оплачує покупець.
CFR (cost and freight): товар доставляється до зазначеного в договорі порту призначення покупця, страховку основний перевезення, розвантаження і перевалку оплачує покупець.
CIF (Cost, Insurance and Freight: те ж, що CFR, але основну перевезення продавець страхує.
Зміст Інкотермс у різних ревізіях змінюється, так, в Інкотермс-2010 у порівнянні з Інкотермс-2000 термін DAP введений замість виключених DAF (delivered at frontier, доставка до кордону), DES (delivered ex ship, доставка на борту судна у порту призначення) DDU (delivered, duty unpaid, доставка в зазначене місце без розмитнення), а замість DEQ (англ. delivered ex quey, доставка в порт) введений більш загальний термін DAT.

Інші статті